Biznes
Woda do biura – jaka jest jej cena? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Woda do biura – jaka jest jej cena? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Kodeks pracy od pewnego czasu wymaga, aby zagwarantować pracownikom stały dostęp do picia w miejscu pracy. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na to, aby wynająć dystrybutor do wody. Ile tak naprawdę wynosi cena za użytkowanie tego urządzenia? Na co zwrócić uwagę przy zakupie wody do biura?

Z jakimi kosztami muszę się liczyć?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że przedsiębiorstwa oferujące dostawę wody z reguły wychodzą naprzeciw oczekiwaniom finansowym, jakie są przed nimi stawiane, a zatem hurtowy jej zakup będzie z pewnością opłacalnym wyjściem. Koszt niespełna dwudziestolitrowej butli wody to nieco więcej niż dwadzieścia złotych, co jest, trzeba przyznać, bardzo przyzwoitą stawką, biorąc pod uwagę ceny wody butelkowanej w sklepach. 

Różne rodzaje dystrybutorów?

Aby jednak woda do biura była przystępna pod względem konsumpcji, warto zapewnić odpowiedni dystrybutor wody. Są ich różne typy, ale najbardziej powszechny i najtańszy będzie dystrybutor butelkowy – to urządzenie znane ze wszelkich przychodni czy szpitali. Można rzecz jasna kupić go na własność, ale istnieje także niezwykle korzystna finansowo możliwość wynajmu – miesięczny czynsz za dystrybutor wody to najczęściej kilkadziesiąt złotych. 

Dlaczego warto?

Woda do biura jest konieczna dla dobrego samopoczucia pracowników. W związku z tym nie powinniśmy oszczędzać na liczebności dystrybutorów i jakości wody, na której cotygodniowe dostawy się decydujemy. Na pewno wpłynie to także na efektywność pracy.