Turystyka
Rzucić wszystko i wyjechać…na biwak

Rzucić wszystko i wyjechać…na biwak

Lato to okres aktywności w plenerze. Słoneczna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy przyjaciółmi lepiej smakują w słońcu. Jest to także okres wakacyjny. Dosyć sporo osób decyduje się o tej porze roku pola campingowe. Daje to możliwość obcowania z naturą i zażycia przaśnego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Ucieczka do natury

Z pewnością biwak, zwłaszcza w gronie najbliższych jest fantastyczną przygodą. W rzeczywistości gdzie większość spraw możemy zrobić kilkoma kliknięciami w telefonie, jest to swoisty powrót do przeszłości. Konieczność rozbicia namiotu czy przygotowania sobie posiłku w co by nie mówić surowych warunkach może być odmianą od wielkomiejskiego zgiełku.

Słuchanie śpiewu ptaków, obserwowanie kołyszących się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko słusznie kojarzy nam się z biwakiem. Egzemplifikacją miejsca, które idealnie nadaje się na tego typu wyprawę jest mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam położone nad jeziorem, otoczone lasem. Wzorowe warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Czy biwakowanie jest drogie?

Kolejną z zalet biwaków jest ich cena. Z reguły jest ona o wiele mniejsza niż noclegi w hotelach. Pola biwakowe często umiejscowione są na obrzeżach miast – to także wpływa na koszty. Odwiedzając tego rodzaju ośrodki płacimy głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozbić namiot bądź zaparkować kampera.

Zatem taka wycieczka może być nie tylko gwarantem przygód, ale również może być rozwiązana niskim kosztem.

Odskocznia od wczasów all inclusive

Pola namiotowe udostępniają też często udogodnienia, które kojarzymy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam możliwość skorzystania z prądu czy dostępu do bieżącej wody. Jednak dalej jest to zupełnie inny klimat do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od upodobań osób udających się w dane miejsce. Jeśli ktoś szuka odskoczni od miasta – pole namiotowe jest bardzo dobrą alternatywą dla zatłoczonych hoteli i dużych ośrodków turystycznych. Kiedy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest wspomniana wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tych okolicach daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje też szeroki wachlarz dodatkowych atrakcji takich jak kajaki lub możliwość obcowania ze zwierzętami.

Ponadto pola namiotowe oferują często możliwość zaparkowania wozami kempingowymi. W niektórych miejscach można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie niezbędne udogodnienia. Można się wtedy skupić na przyjemności z czasu spędzanego z przyjaciółmi na łonie natury. Każdy przynajmniej raz w życiu powinien spróbować wypoczynku w tym stylu.