Dom
Rodzaje filtrów w systemach nawadniania

Rodzaje filtrów w systemach nawadniania

Jeżeli zależy Ci na wieloletnim działaniu systemu nawadniania, to musisz zwrócić uwagę na filtry, gdyż są one istotnymi częściami. Jest wiele rodzajów w zależności od potrzeb, jednak niezależnie od wybranego modelu będziesz mieć gwarancję, że będą dbać o jakość wody przeznaczonej roślinności.

Wysoka jakość wody nie tylko przedłuży żywotność roślin, ale również całego systemu nawadniającemu. Niezbędna jest kontrola jej przydatności, ponieważ istnieje obawa wystąpienia różnego rodzaju nieczystości. Ignorowanie tego zagrożenia może przyczynić się do przymusu wymiany kluczowych części w systemie nawadniającym. Filtry odpowiadają za ochronę całej instalacji oraz blokują możliwość przedostawania się niepożądanych cząsteczek. Jeżeli będziesz przestrzegać tych reguł to możesz być pewny, że minimalizuje się ryzyko usterek.

systemy nawadniania

Czym się różnią dostępne filtry

Konieczne jest zorientowanie się z jakim rodzajem zanieczyszczeń mamy do czynienia na terenie przeznaczonym do zastosowania systemu nawadniającemu. Firma Watermil posiada rozległą wiedzę z zakresu systemów nawadniających i z pewnością pomoże dobrać filtr, który bez problemów będzie realizował powierzone mu obowiązki przy zachowywaniu jakości wody na wysokim poziomie. standardowe zanieczyszczenia stanowiące utrapienie dla instalacji to: mechaniczne, biologiczne, a także różnego rodzaju osady mineralne.

filtr siatkowy

Filtry siatkowe – kiedy są stosowane

Najczęstszym wyborem stosowanym w systemach nawodnieniowych są filtry siatkowe. W ich skład wchodzi korpus wyprodukowany z tworzywa sztucznego lub stali z umiejscowionym w środku elementem, który służy do filtracji. Stosuje się je do filtrowania wody zawierającej niewielką ilość zanieczyszczeń. Są montowane zazwyczaj w zraszaczach I mikrozraszaczach. Głównie są dedykowane do nawadniania pól uprawnych oraz terenów zielonych. Istnieje opcja oczyszczenia takiego filtra,polega to na umyciu wkładu sitkowego. Tego rodzaju filtr jest także bardzo wydajny. Warto też wziąć pod uwagę nieduże koszty.

filtr dyskowy

Filtry dyskowe – charakterystyka

Często kupowane są filtry dyskowe ze względu na wysoką jakość materiałów. Charakteryzują się bardzo dużą odpornością fizyczną. Tego typu filtra stosuje się do usuwania zanieczyszczeń z podziemi. Bez zarzutu spełniają swoją rolę, chroniąc system nawadniania przed nawracającymi osadami powstającymi w rurach.

filtr żwirowy

Filtry żwirowe – najpopularniejsza opcja

Popularnym rozwiązaniem jest filtr żwirowy. Są montowane w przypadku, gdy woda jest czerpana ze zbiorników otwartych oraz wód podziemnych, pod warunkiem, że doprowadzono tam powietrze . Do tych filtrów są dostosowywane wypełnienia mineralne w zależności od istniejących zanieczyszczeń. Filtry piaskowo-żwirowe są wykonane ze stali, filtracja na minerałach gwarantuje ochronę systemu, a także zabezpiecza rośliny przed negatywnymi skutkami pojawienia się.

Źródło: https://watermil.pl/filtry/