Zdrowie
Pozbywanie się zbędnego owłosienia – przegląd

Pozbywanie się zbędnego owłosienia – przegląd

Włoski na ludzkim ciele mają ważne zadanie – ochronę przed zimnem. Aczkolwiek obecnie nie są one nam bardzo potrzebne, z tego powodu dużo osób decyduje się na ich usunięcie. Faktem jest, że usuwanie włosków jest jednym z najpowszechniejszych zabiegów kosmetycznych robionych zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Jak wiadomo już setki lat temu znane były ludzkości różnorakie metody usuwania włosków z ciała. Korzystały z nich obie płcie. W dzisiejszych czasach panuje powszechne przekonanie, że pachy i nogi kobiety, która o siebie dba muszą być idealnie gładkie. Dzisiejsze kobiety mogą stosować wiele metod pozbywania się owłosienia zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Które metody są najlepsze? Czy z oferty gabinetu kosmetycznego?

Wybór najsuteczniejszej metody usuwania niepotrzebnego owłosienia

Wybór sposobu pozbywania się owłosienia zależy tylko i wyłącznie od osobistych upodobań. Każda z metod zarówno ta stosowana w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie ma pewne wady i zalety. Niewątpliwie przed przystąpieniem do zabiegu warto zastanowić się nad występującymi alergiami, czy problemami skórnymi. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, należy zasięgnąć rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można spotkać szeroką ofertę salonów kosmetycznych, gdzie każdy na pewno wybierze właściwą metodę dla siebie.

Jak usunąć zbędne owłosienie samodzielnie

Istnieje kilka metod na pozbycie się niechcianych włosków w zaciszu domowym, do najistotniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpopularniejsza metoda, nie wymagająca użycia specjalistycznego sprzętu. Potrzebna jest maszynka i pianka do golenia. Jest to też stosunkowo szybki sposób, aczkolwiek trzeba pamiętać, że może powodować podrażnienia, poza tym trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

sposób ten wymaga wykorzystania odpowiedniego kremu znajdującego się niemal w każdej drogerii. Jest ona w miarę prosta, ale może wywoływać alergie i podrażnienia skóry. Sposób ten nie należy do tanich – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to metoda, która daje długofalowe efekty, jednakże jest wyjątkowo bolesna. Depilator działa w prosty sposób – niewielkie pęsety łapią włoski i je po prostu usuwają. Żeby metoda ta była skuteczna włoski muszą być w miarę długie, w innym wypadku będą nieuchwytne. 

Profesjonalne metody na usuwanie nadmiernego owłosienia

Gabinety kosmetyczne w Toruniu oferują wiele metod usuwania zbędnego owłosienia, są to np.:

Wosk

skórę pokrywa się płynnym woskiem, który po wyschnięciu usuwany jest szybkim ruchem. Metoda ta na pewno nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest wyjątkowo skuteczna. Jej efekty utrzymują się nawet pare tygodni. Trzeba pamiętać, że do zabiegu włoski powinny być stosunkowo długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to usuwania woskiem, ale trochę droższa. Mieszankaskładająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po zaschnięciu usuwana sprawnym ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, a także włoski mogą być krótsze. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która pozbywa się włosków permamentnie. Włosy naświetlane są specjalnym laserem, który uszkadza cebulkę włosa. Jest to bezpieczny sposób, który można stosować nawet w miejscach intymnych. Żeby metoda ta przyniosła pożądane efekty należy wykonać ten zabieg kilkukrotnie. Należy wziąć pod uwagę, że nie każdy laser poradzi sobie z każdym kolorem włosa.