Inne
Obrazki srebrne – najlepszy prezent z okazji chrztu

Obrazki srebrne – najlepszy prezent z okazji chrztu

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla wszystkich wierzących osób oraz ich rodzin niezwykle ważne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to gdy jesteś krewnym, znajdujesz się przed pewną ważną decyzją: jaki upominek wręczyć? Czy obrazki srebrne to wciąż odpowiedni podarunek?

Co kupić z okazji uroczystości religinej

Rzecz jasna niezwykle powszechnym wyjściem jest kupno ciekawego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele krewnych decyduje się, by wręczyć smartfon czy komputer. Dziecko może być zadowolone z tego typu prezentu, ale w momencie, w którym wiele osób wpadnie na taką koncepcję, może być ich zbyt dużo. W związku z tym warto pomyśleć trochę niebanalnie i wykazać się pewną kreatywnością. 

Obrazki srebrne to doskonała pamiątka

Świetnym pomysłem jest między innymi sprezentowanie różnych drobiazgów powiązanych stricte z religią oraz duchowością – przecież na tym opierają się takie wydarzenia, jak chrzest czy pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Interesujące są także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też chrzest nie jest przesadnie spektakularnym drobiazgiem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystało z komputerów czy tabletów, ale warto uświadomić naszą pociechę, że tak samo istotne, co przedmioty materialne, są upominki o wymiarze duchowym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są zatem świetnym rozwiązaniem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich chrześcijańskich wartościach. Będzie później za to wdzięczne.