Dom
Na czym polega hydroizolacja piwnicy?

Na czym polega hydroizolacja piwnicy?

Problemy z wodą w budynkach mogą wynikać z wielu różnych powodów dlatego ważne, by podchodzić do każdego zlecenia osobno. Pracę powinno się zaczynać od kontroli miejsca przeznaczonego do izolacji przeciwwilgociowej. Po analizie można znaleźć najlepsze rozwiązanie. Problemy z wilgocią w różnych częściach budynków występują nie tylko z powodu opadów, ale również mgły, śniegu i wody w gruncie.

Dlaczego hydroizolacja jest taka ważna?

Istotne jest by zapewnić skuteczną izolację dachu przed szkodliwym działaniem wody, a także trzeba mieć na uwadze o zaplanowaniu ujścia wody, by uniknąć takich problemów w przyszłości. Wodoodporna izolacja chroni budynek przed wchłanianiem wody, a także blokuje destrukcyjne działanie substancji odpowiedzialnych za korozję, które znajdują się pod ziemią.

Branża ta stale się rozwija, dzięki czemu firma z Warszawy używa do najnowszych systemów pomagających osiągnąć ten projekt. Materiały używane do hydroizolacji piwnicy powinny być dobrej jakości, gdyż wybranie mało efektywnego surowca skutkuje jego krótkim użytkowaniem. Skuteczne środki, powinny mocno być mocno dociśnięte do podłoża i zapobiegać przedostawaniu się wody do budynku.

Zadbaj o hydroizolację i ciesz się suchą piwnicą

Istnieje kilka opcji by osiągnąć cel, jakim jest posiadanie suchego pomieszczenia.

Najbardziej znane z nich to:

  • Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy
    Jeżeli w piwnicy wyjdzie problem z wilgocią, a Fundamentu nie można ruszyć to dobrym pomysłem jest hydroizolacja od wewnątrz.
  • Hydroizolacja zewnętrzna piwnicy
    Polega to na chronieniu  piwnicy  poprzez wstawienie pionowej warstwy izolacyjnej na ścianie zewnętrznej oraz zastosowaniu poziomej warstwy izolacyjnej na fundamencie listwowym i pod ziemią na gruncie. 
  • Hydroizolację poziomą (podpodłogowa)
    W tym przypadku wykorzystuje się szybkowiążącą zaprawę izolacyjną do uszczelnienia wszystkich możliwych otworów wodoprzepuszczalnych.

To tylko fragment działań możliwych w takich sytuacjach. Jak widać istnieje wiele metod, jednak przy takich działaniach lepiej umówić się z profesjonalistami Dobre Izolacje – klik z Warszawy, którzy starannie i w najlepszy możliwy sposób pomogą rozwiązać ten problem. Firma z Warszawy posiada obszerną wiedzę w zakresie hydroizolacji, a także odpowiedni sprzęt, który umożliwia im dokonać odpowiednich pomiarów, aby  znaleźć powód zawilgocenia.