Ślub i wesele
Moda męska – w jaki sposób ubrać na wesele?

Moda męska – w jaki sposób ubrać na wesele?

Wesele jest dużym przeżyciem – zarówno dla pary młodej jak i dla gości. Przeważnie jak jesteśmy zaproszeni na wesele to od razu rodzi się w naszej głowie pytanie – w co się ubrać? Jak wyglądać rewelacyjnie podczas wesela znajomych albo kogoś z rodziny? Kobiety w tej materii zazwyczaj mają utrudnione zadanie, gdyż wybór kreacji dla kobiet jest bardzo duży. Kombinezony, suknie, sukienki, spódniczki i wiele wiele innych, a w szczególności buty. Ale czy jest to równoznaczne z tym, iż panowie mają utrudnione zadanie?

Tradycja a może coś odrobina szaleństwa?

Wesela to jednak uroczystości, bądźmy szczerzy, z zasady klasyczne. W związku z tym często rodzi się pytanie – “czy wypada ubrać to na wesele”? Jeszcze niedawno taka rozterka pojawiała się tylko u Pań, gdyż klasyczny męski strój na wesele, to po prostu garnitur. Tak jest dziś, ale na szczęście, zostało wprowadzony kilka opcji – w zależności od tego co się komu podoba oraz w czym dobrze się czuje. Nie ma już przymusu, aby garnitur był tylko czarny. W dzisiejszych czasach może być on równie dobrze szary, granatowy a nawet bordowy. I będzie to dobrze wyglądać. W ten sposób panowie mogą połączyć klasykę z przejawami nowoczesności.

Jakie elementy można ze sobą łączyć a czego lepiej unikać .

Rozwiązań jest bardzo dużo i są kwestią gustu. Jednak warto zapamiętać, czego pod żadnym pozorem nie ubierać:
absolutny zakaz jeansów – nie ma o tym mowy! Nawet jeśli może się wydawać, że świetnie prezentują się z białą koszulą i marynarką.
koszule z krótkim rękawem – może jest to niesprawiedliwe w stosunku do panów, ponieważ kobiety, podczas wesel w gorące dni, mogą mieć krótkie sukienki albo suknie bez pleców. Jednak to nie to samo – męska koszula z krótkim rękawem nie jest aż tak elegancka – przez co prezentuje się zbyt “luzacko”
Kiedyś panowała zasada o tym, aby nie ubierać czarnego garnituru – jednak aktualnie w tym zakresie dużo się zmieniło – coraz częściej pan młody wybiera inny kolor niż czerń – stąd też zasada nie sprawdza się w dzisiejszych czasach.

Jakie są plusy posiadania garnituru, który będzie uszyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę z reguły kojarzą się z ogromnym wydatkiem. Wiele osób bowiem twierdzi, iż nie mogą sobie pozwolić na tak wydatek. Ale warto pamiętać, że jest to opinia która narodziła się w czasach, kiedy duża część panów na tego typu okazje, zaopatrywała się w sklepach odzieżowych. Jednak teraz, ceny na półkach sklepowych, szczególnie odzieżowych, są bardzo duże. Co za tym idzie, koszt garnituru uszytego na miarę nie jest już taka kosmiczna, a wręcz przeciwnie. Komfort noszenia jest zdecydowanie wyższy, gdyż krawiec przygotuje idealnie skrojony strój i idealnie dopasuje materiał. Co sprawi, że zakładając takie ubranie, możemy poczuć się jak w drugiej skórze. A podczas wielogodzinnego wesela, najbardziej istotny, elementem jest nasza wygoda.