Edukacja
Kto powinien skorzystać z kursów business english?

Kto powinien skorzystać z kursów business english?

Jak przebiega kurs business english?

Kurs business english są to zajęcia z języka angielskiego z dużą ilością słówek i zwrotów biznesowych. W trakcie tego kursu nauczysz się słownictwa i zwrotów o tematyce handlu, ekonomii, finansów oraz marketingu. Kurs business english jest pomocny w trakcie zdobywania potrzebnej terminologii przy rozmowach kwalifikacyjnych w korporacjach międzynarodowych, rozmów z potencjalnymi klientami lub czytania biznesowych i tematycznych artykułów, rozpraw naukowych albo podręczników. 

W trakcie kursu business english masz możliwość zdobycia umiejętności do swobodnego mówienia i czytania.

W Warszawie rekomendowana szkoła językowa to Alfa Lingua – angielski biznesowy.

Przy jakich czynnościach kurs business english będzie przydatny?

Język angielski biznesowy staje się przydatny zawsze wtedy kiedy w pracy musisz często korzystać z języka obcego, albo chciałbyś znaleźć pracę w międzynarodowej korporacji. Umiejętności, które zdobędziesz podczas kursu business english będą idealne kiedy będziesz pisać formalne listy, reklamować coś i składać dyspozycje. Innymi słowy za każdym razem, kiedy jesteś zmuszony napisać tekst niezmiernie profesjonalnie. Posiądziesz wiedzę jak tworzyć umowy po angielsku i będziesz umiał tworzyć specjalistyczne prezentacje. W dodatku na kursie business english przeważnie znajdują się zajęcia z wykonywania rozmów telefonicznych z obcokrajowcami, prowadzenia negocjacji i opiniowania w języku angielskim. Inaczej mówiąc – pisanie i rozmawianie w języku angielskim nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu. Będziesz to praktykować, tak żeby było bezsprzecznie wykwalifikowanie.

Jeszcze najistotniejsze – kurs języka angielskiego biznesowego przyczynia się do dodania pewności siebie kursantów i umożliwia przezwyciężenie tremy przed występami publicznymi.

Dla kogo jest kurs business english?

Zazwyczaj odbiorcami kursu business english są osoby, które poszukują pracy i biorą pod uwagę pracę w korporacjach międzynarodowych, albo w firmach, które mają klientów obcokrajowców. W dodatku osoby, które podejmują się pracy w tego typu spółkach, a nie znają dobrze języka obcego także mogą przyjrzeć się kursowi business english. Jeżeli Twoja praca opiera się na środowisku biznesowym, gdzie bardzo ważne są kontakty międzynarodowe to bez dwóch zdań jest to kurs dla Ciebie.

Lekcje są również idealne dla osób, które planują się kształcić i przeglądać czasopisma tematyczne, rozprawy naukowe oraz książki. Większość tego typu tekstów jest właśnie po angielsku i kurs business english zdecydowanie pomoże Ci w czytaniu ich ze zrozumieniem. Na tego typu kursy przeważnie decydują się menadżerowie, prezesi firm ale też specjaliści z działu sprzedaży albo działu obsługi klienta – czyli pracownicy, którzy miewają regularny kontakt z angielskojęzycznymi klientami.

W dzisiejszych czasach brak znajomości języka obcego to wielki minus u hipotetycznego specjalisty, więc może powinieneś pójść na kurs business english nawet jeżeli nie potrzebuje tego Twój bieżący pracodawca.

Tags :