Bez kategorii
Jednoosobowa działalność – czy warto wynająć biuro rachunkowe czy załatwiać rozliczenia na własną rękę?

Jednoosobowa działalność – czy warto wynająć biuro rachunkowe czy załatwiać rozliczenia na własną rękę?

Nie ulega wątpliwości, że założenie i prowadzenie własnej firmy to sprawa niezwykle skomplikowana i wymagająca pełni zaangażowania. Jedną z bardzo ważnych szczegółów, o których trzeba pomyśleć już na samym początku, jest księgowość. Możliwości jest w tym wypadku parę. Niektórzy decydują się na to, żeby zatrudnić biuro rachunkowe, inni zatrudniają księgowego, a część przedsiębiorców decyduje się na własnoręczne przeprowadzanie księgowości oraz rozliczanie wszelkich faktur.

Która możliwość jest najbardziej opłacalna?

Na to zagadnienie niestety nie ma najbardziej prawidłowej odpowiedzi, która doradzi każdemu. Tak naprawdę bowiem wszystko zależy od danego przedsiębiorcy. Jeśli zakładasz jednoosobową działalność gospodarczą i jesteś osobą, która nie wie zupełnie nic na temat poszczególnych aspektów prawnych i rozliczeniowych prowadzenia przedsiębiorstwa, z pewnością biuro rachunkowe jest względnie mało ryzykownym i opłacalnym rozwiązaniem. Owszem, będzie trzeba nieco za te usługi zapłacić, ale na pewno kwota będzie znacznie mniejsza od prywatnej księgowej. Biuro rachunkowe zagwarantuje ci pełen profesjonalizm oraz brak zbędnych zmartwień odnośnie tego, czy aby na pewno wszystko rozliczyłeś w poprawny sposób.

Spróbuj sam, jeśli czujesz się na siłach

Jeśli jednak posiadasz znaczne obeznanie w prowadzeniu księgowości i chcesz zaoszczędzić możliwie jak najwięcej pieniędzy, biuro rachunkowe prawdopodobnie nie będzie ci niezbędne. Musisz jednak mieć na uwadze, że prowadzenie własnej firmy wiąże się z wieloma sprawami do załatwienia oraz ogromną liczbą obowiązków, w związku z czym możesz nie mieć czasu na solidne prowadzenie księgowości.

W większości sytuacji zatem lepiej będzie zlecić ten zakres zadań profesjonalistom w swoim fachu. 

Szukasz Biuro rachunkowe Praga Południe, a może interesuje Cię inna część Warszawy?
W tak dużym mieście działa na prawdę dużo biur księgowych. Na pewno znajdziesz rozwiązanie dla siebie.