Uroda
Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmłodszych – powinny mieć odpowiednio dobrany skład. Najlepszym wyborem okazują się być najwyższej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, których zakup nie stanowi obecnie większego problemu. Zanim jednak udamy się do sklepu warto wiedzieć, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby faktycznie były one odpowiednie dla dziecięcej skóry.

Naturalne kosmetyki dla dzieci nie zawierają substancji o działaniu wysuszającym. Zalicza się do nich piętnowane przez dermatologów SLS i SLES. Nawet dzieci, u których nie występują żadne problemy skórne nie zniosą dobrze takich składników. Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać także mydła ani pochodnych formaldehydu.

Tym, co z kolei znajduje się w kosmetykach dla dzieci określanych jako naturalne są wyciągi z roślin oraz kwiatów. Producenci często sięgają po wyciągi roślinne, które dobierane są niezwykle precyzyjnie. Jeśli kosmetyk zawiera aromaty, to są to wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Wymieć można takie składniki, jak ekstrakt z alg morskich, wyciąg z aloesu, wyciąg z rumianku czy nagietka.