Biznes
Jakie czynności wchodzą w zakres obowiązków notariusza?

Jakie czynności wchodzą w zakres obowiązków notariusza?

Nie ulega wątpliwości, że notariusz jest zawodem zaufania publicznego. Można załatwić u niego wiele spraw związanych z nieruchomościami czy rozdzielnością majątkową. Warto wyjaśnić, jakimi dokładnie kwestiami zajmuje się notariusz. Legionowo jest miastem, w którym na pewno znajdziesz notariusza, który spełni Twoje wymagania. Możesz go znaleźć między innymi na stronie notariusz-legionowo.com.pl. Przejdźmy jednak do rzeczy.

Jakimi sprawami zajmuje się notariusz?

Jest ich niezwykle dużo. Należy wspomnieć chociażby o umowie sprzedaży nieruchomości. Wedle polskiego prawa nie można pod tym względem działać na własną rękę i oficjalne przypieczętowanie transakcji musi odbyć się właśnie u notariusza. Doświadczony notariusz poprowadzi Cię przez trudności związane z papierologią. Warto także wspomnieć o sprawach takich, jak sporządzenie intercyzy, czyli rozdzielności majątkowej dla teraźniejszego lub przyszłego małżeństwa – polskie prawo również nakazuje, aby odbyło się to u notariusza.

Sprawy spadkowe – udać się do notariusza czy do sądu?

Jeśli mowa o różnorakich sprawach związanych z podziałem spadku oraz tym podobnymi, o wiele korzystniej będzie wybrać się do notariusza, niż rozpoczynać sprawę w sądzie. Przede wszystkim termin oczekiwania jest o wiele krótszy, a sprawa zostaje załatwiona bardzo szybko. Notariusz ma ustaloną stałą opłatę za sprawy spadkowe, która jest stosunkowo niska i w żaden sposób nie jest zależna od wielkości otrzymanego spadku. Dlatego o wiele bardziej opłacalnym kierunkiem działań w tym przypadku jest notariusz. Legionowo jest miastem, w którym załatwisz tego typu sprawy niezwykle szybko i sprawnie. Należy jednakowoż pamiętać, aby zasięgnąć porady notariusza doświadczonego, o wypracowanej renomie w branży. Znajdziesz takiego między innymi na stronie notariusz-legionowo.com.pl. Zdecydowanie warto skorzystać z oferty tego notariusza, gdyż cechują go świetne kwalifikacje oraz pokaźne doświadczenie.