Dom
Instalacja drzwi wewnętrznych

Instalacja drzwi wewnętrznych

Czy można zamontować drzwi samodzielnie? Drzwi wewnętrzne mogą wbudować zawodowcy, jednak można także zrealizować zadanie z własnej inicjatywy w mieszkaniu. W jaki sposób to urzeczywistnić? Inspirujemy.

Jak się zabrać za montaż drzwi?

Zanim zaczniemy montaż drzwi wewnętrznych, wskazane jest zaznajomić się z gwarancją. Możliwe jest że gwarancja przynależy do nas wyłącznie w takiej sytuacji, kiedy usługa będzie robiona za sprawą doświadczonym fachowcom. nie wolno też rozpoczynania montowania w sytuacjach gdy w domu nie ma jeszcze ułożonych posadzek.

Gdy mamy w planach przytwierdzać drzwi wewnętrzne z ramą należy sprawdzić, czy jesteśmy właścicielami pełnego kompletu. Ościeżnice istnieją jako wykonane nieustająco z trzech składników. Powinno się całość połączyć. W odwrotnej sprawie nie umiemy właściwie zrobić naszej pracy.

Sprawdź też: drzwi Gdańsk

Co będzie potrzebne?

Z początku należy przyszykować elementy ramy, które będą nam potrzebne. W następnej kolejności montujemy wszystkie składowych ramy – realizujemy to używając spoiwa, bądź zacisków i blachow. W dalszej kolejności wstawiamy futrynę w otwór w ścianie. Należy zostawić lukę która będzie wynosiła 1-2 cm. Pomiędzy płaszczyzną a ościeżnicą trzeba wstawić wykonane z drewna części. Oprawę trzeba przytwierdzić do ościeża drzwi wewnętrznych. Na samym końcu przyczepiamy okładki zakrywające.