Ślub i wesele
Garnitury szyte na miarę a może gotowe – na jaki postawić

Garnitury szyte na miarę a może gotowe – na jaki postawić

Garnitur to obowiązkowy element męskiej garderoby. W większości przypadków nie nosi się go na codzień, raczej od święta. Tym bardziej powinno się zadbać by był on prawidłowo dopasowany. Wybór właściwego fasonu i stonowanego koloru, pozwoli by podczas noszenia go od okazji do okazji być pewnym, że zawsze wygląda się tak jak należy. Naprzeciw wychodzą producenci garniturów męskich proponując zarówno już gotowe garnitury, jak i opcję przygotowywania garniturów na wymiar. Czym różnią się te warianty? Co będzie lepszym wyborem: kupno w jednej z sieciówek czy zlecenie szycia doświadczonemu krawcowi?

Czy garnitur na miarę to dobry wybór?

Po pierwsze garnitur szyty na miarę jest doskonale dopasowany do sylwetki posiadacza. Przy tego typu garniturze mamy też prawo do współprodukowannia go od podstaw – wybór tkaniny, dodatki, styl – każdą z tych zmienne(yc) wybiera zleceniodawca w asyście krawca. Personalizacja garnituru pozwala na spełnienie często niecodziennych pomysłów. Poza szycia(em) od podstaw producent garniturów męskich ma w ofercie także opcję przerobienia już posiadanego garnituru wedle upodobań(ami) – jest to dobra opcja dla mężczyzn, których sylwetka zmieniła się od czasu zakupu. Tego typu garnitur zdaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale należy mieć także na uwadze pewne wady. Czas oczekiwania na uszycie takiego garnituru trwa od miesiąca, do nawet trzech miesięcy. Wszystko zależy od dostępności tkanin, szczegółów i poziomu skomplikowania. To samo tyczy się kosztów – determinuje ją wiele zmiennych.

Gotowe garnitury – czy warto je kupować?

Osoby, które nie chcą czekać na uszycie garnituru mogą skorzystać z gotowych modeli. W tym celu trzeba wybrać się do jednej z sieciówek oferujących tego typu asortyment, przymierzyć i zakup dokonany. Kolejnym(ą) istotnym(ą) przymiotem gotowych garniturów jest ich cena, przeważnie niższa od kosztu wyprodukowania garnituru od zera. Co więcej sklepy raz na jakiś czas organizują wyprzedaże. Jest to świetna okazja by kupić garnitur w preferencyjnej cenie. Producenci garniturów są świadomi, jak potrafią się różnić męskie sylwetki, stąd wciąż rosnąca gama produktów. Mimo to, nie każdy będzie się dobrze prezentować w gotowym garniturze. Osoby o nietypowej sylwetce mogą mieć problem by znaleźć coś dla siebie.

Na jaki garnitur się zdecydować? 

Decyzję związaną z wyborem garnituru należy podjąć po męsku. Biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw każdy mężczyzna musi zdecydować indywidualnie. Jeśli potrzebny jest nam garnitur(u) na już i nie za miliony wtedy dobrym pomysłem są odwiedziny w sieciówce. W sytuacji gdy zależy nam na detalach, dysponujemy czasem można pomyśleć o wizytę(cie) u krawca. Nawet pomimo tego, że cena uszycia garnituru męskiego przez producenta jest trochę droższy(a) niż kupno gotowego w sklepie i tak warto się nad nim zastanowić. Uwzględniając, że taki garnitur może służyć latami może się to okazać dobra(ą) inwestycja(ą).

Istnieje także trzecia droga. Garnitur, który nam odpowiada można zakupić w jakiejś sieciówce, a potem zlecić jego przeróbkę w salonie krawieckim. Najważniejsze w tym wszystkim jest, by w garniturze czuć się dobrze.