Ślub i wesele
Dlaczego wybór między DJ a zespołem jest taki ważny?

Dlaczego wybór między DJ a zespołem jest taki ważny?

Akompaniament muzyczny podczas wesela to jeden z najistotniejszych wyborów jakie czekają Młode Pary. Jeszcze parę lat temu całkowicie zrozumiałym było wybranie zespołu muzycznego, jednak aktualnie coraz częściej wybierany jest DJ. Dobra muzyka podczas wesela zapewnia rewelacyjną zabawę, chyba nikt nie chciałby uroczystości, na której nikt nie bawi się ponieważ jest słaba muzyka. Czym różni się zespół muzyczny od DJ i która opcja jest korzystniejsza cenowo?

Tekst we współpracy z DJ Laskowski – dj na wesele.

Co daje wynajęcie DJ na wesele?

Przeważnie DJ posiada zdecydowanie większy wybór muzyki, którą może na weselu zagrać. W obecnych czasach gdy ma się wszędzie dostęp do internetu i włącza się muzykę na komputerze to można zagrać dosłownie każdy możliwy rodzaj muzyki, wykonawcę i piosenkę. DJ zazwyczaj jest tańszą opcją od zespołu muzycznego, szczególnie ze względu na to, że pracuje sam. Na zespół składa się kilka osób, dodatkowo każdy posiada instrument i wkładają w to większy wysiłek fizyczny więc także cena za ich usługę jest większa. Kolejną zaletą DJa jest to, że nawet podczas jego przerwy muzyka może w dalszym ciągu lecieć. W przypadku zespołu muzycznego przerwa muzyków przerwę w graniu, a istnieją zespoły, które robią sobie te przerwy co kilka piosenek. Cena za DJa oczywiście jest inna zależnie od miejscowości, jego wykwalifikowania oraz popularności. Bez dwóch zdań w Warszawie spotkamy całkowicie inną cenę niż w mniejszych miejscowościach.

Wesele z zespołem muzycznym

Zespół muzyczny na weselu jest dla wielu osób oczywistym wyborem. Taką decyzję często podejmą pary, które chcą na przyjęcie zaprosić większe grono starszych osób. Kilka lat temu niewiarygodne było zatrudnianie DJa i wiele ciotek i wujków mogłaby zwyczajnie nie umieć się bawić. Zespół muzyczny pomimo tego, że posiada ograniczony repertuar to może go bardzo fajnie wplątać w gry, które często są na weselach. DJ choćby bardzo chciał to nie puści tej samej piosenki w kilku przeróżnych rytmach. Sporo osób twierdzi również, że wesele jest bardzo ekscytującym i niepowtarzalnym wydarzeniem, że nie chce go bez muzyki na żywo. Ceny za orkiestrę przeważnie są sporo wyższe niż te, które są za DJ.

Jak wybrać odpowiednią muzykę na wesele?

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie jaką muzykę lubicie. Wesele owszem – jest dla gości, ale to w głównej mierze Wy jako Para Młoda powinniście się na nim rewelacyjnie bawić. Jeżeli lubicie nowoczesne wydania piosenek i wielką różnorodność to DJ będzie doskonałą decyzją. Jeśli Wasze wesele ma być dosyć wymyślne to rewelacyjnie sprawdzi się orkiestra. Całkowicie inną muzykę rozpatrzycie kiedy większa część towarzystwa będzie młoda, a inną gdy impreza ma być bardzo rodzinna. Obojętne jest jednak czy wybierzecie zespół czy DJ na wesele – przede wszystkim zadbajcie o to żeby repertuar Wam odpowiadał. Dodatkowo obgadajcie z muzykami to czy planujecie gry weselne, czy nie, jeśli tak to jakie. Zawsze pamiętajcie również o zawarciu umowy.