Bez kategorii
Czym zajmuje się angiolog?

Czym zajmuje się angiolog?

Angiologia jest jedną z najmłodszych dziedzin medycyny. Para się kwestiami z pogranicza między innymi neurologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Wydaje się, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, w jakich sytuacjach należy udać się do tego lekarza i w jakiego rodzaju schorzeniach jest on w stanie nam pomóc. A zakres jego działań jest bardzo szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… długo by wymieniać!

Kiedy trzeba pójść do angiologa?

Angiolog zajmuje się przede wszystkim różnorakimi dolegliwościami powiązanymi z nieodpowiednim funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z racji niezwykle wąskiego zakresu swojej dziedziny, lekarz ten bardzo często współpracuje ze specjalistami innych, choć bliźniaczych, dziedzin lekarstwa. Kumulując swoje siły, są razem w stanie zapobiec najbardziej niemiłym przypadłościom. 

Co się tyczy chorób, które diagnozuje angiolog, to wachlarz jest naprawdę szeroki. Pośród nich są chociażby tak zwane pajączki i żylaki, lecz również zatorowość płucna, zespół stopy cukrzycowej czy nowotwory układu naczyniowego. W związku z tym jeśli tylko odczuwasz, że Twoje naczynia działają w nieodpowiedni sposób, warto skierować się do angiologa, który na pewno powie, co należy w danej sytuacji zrobić. Może podjąć się leczenia osobiście lub zlecić zabieg u specjalisty z jednej z pokrewnych dziedzin. 

Jeśli szukasz dobrego angiologa, zwłaszcza w okolicach Suwałk, zobacz Medbuk.

Angiolog – jakie zabiegi wykonuje?

Wśród licznych zabiegów, jakie wykonuje angiolog, jest między innymi laserowe leczenie żylaków, dzięki któremu bardzo szybko można pozbyć się tej przypadłości lub w znacznym stopniu ją złagodzić. Podejmuje dość często również badania profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, które są w stanie określić wszelkie stany zapalne czy schorzenia. Umożliwia to sprawną i efektywną reakcję.