Zdrowie
Czy masażysta jest ciekawym zawodem? – opinie masażystów

Czy masażysta jest ciekawym zawodem? – opinie masażystów

Branża medyczna ciągle się unowocześnia – popyt na personel medyczny jest wysokie. Jednym z bardziej poszukiwanych zawodów medycznych jest masażysta. Z tego powodu dużo młodych ludzi stających przed wyborem zawodu, musi rozważyć wymagania rynku pracy. Osoba wykonująca masaż uzdrawiający musi mieć zwód medyczny, gdyż jest to świadczenie w zakresie ochrony zdrowia.

Żeby uzyskać tytuł technika masażysty trzeba ukończyć dwuletnią szkołę medyczną. Tego typu szkoły można spotkać w dużych miastach jak np. Toruń. W czasie edukacji można zdobyć umiejętności z zakresu wielu technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny i kosmetyczny. W jakich miejscach może szukać zatrudnienia absolwent tego typu szkoły? Czy zawód masażysty jest satysfakcjonujący? Na jakie zarobki może liczyć absolwent? 

Salon masażu w Toruniu przyniesie Ci ukojenie w bólu pleców.

Technik masażysta – czy warto wybrać ten zawód?

Analiza rynku pokazuje, że od jakiegoś czasu nie ma zbyt wielu wykształconych masażystów. Dzięki dużemu zapotrzebowaniu absolwent nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracy. Liczba  osób z problemami układu ruchu, a najczęściej z chorobami kręgosłupa cięgle rośnie. Obecnie można powiedzieć, że jest to choroba cywilizacyjna, która dotyka wiele osób. Dobrze przeprowadzony masaż, przez wykształconego masażystę może przynieść ulgę w bólu, oraz całkowicie go usunąć. Taka pomoc pacjentom w ich cierpieniach może przysporzyć masażyście dużo zadowolenia z wykonanej pracy. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, masaż jest także polecaną formą terapii, pomagającą dojść do zdrowia. 

Czym właściwie zajmuje się technik masażysta?

Dobrze wykwalifikowany technik masażysta musi znać wszelkie rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Potrafi dopasować on właściwy masaż w zależności od schorzenia, oraz innych uwarunkowań pacjenta takich jak zdrowie czy wiek. Celem masażysty jest usuwanie wszelkiech dolegliwości bólowych oraz pomoc w rekonwalescencji po doznanych kontuzjach. Zasadniczą umiejętnością jest rozpoznawanie wad postawy i metody zwalczania ich. 

Poźniejsza kariera masażysty – jak wygląda?

Ze względu na dużo różnych sposobów masażu, wykonawca może specjalizować się w określonych. Z pewnością każdy z tych masaży w inny sposób wpływa na ciało, z tego powodu warto zgłębiać wiedzę na wybrany temat. Inaczej wykonuje się masaże lecznicze, a inaczej te, których najważniejszym celem jest zmniejszenie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta wyspecjalizowany w masażach leczniczych może dostać zatrudnienie w przychodniach, ośrodkach fizjoterapii i w sanatoriach.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć swój własny interes. Jeżeli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu odprężającego, wtedy zatrudnienie może otrzymać w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybór tej ścieżki kariery także pozwala na założenie swojej własnej działalności. Jeżeli chodzi o zarobki w tym zawodzie to na pewno na największe może liczyć absolwent, który zechce otworzyć swój własny gabinet masażu. Jednak musi mieć świadomość, że trzeba kupić w np. łóżko do masażu, a także zdobyć choć odrobinę doświadczenia. 

Czy masażyści lubią swój zawód? 

Dla wielu masażystów ten zawód jest także ich hobby. Z pewnością jest to trudna fizycznie praca, w którą trzeba włożyć sporo wysiłku. Jednakże jeżeli ktoś lubi to co robi i ciągle się dokształca – wówczas staje się bedyskusyjnym profesjonalistą. Masażyści także w pewnym względzie są swego rodzaju terapeutami – zazwyczaj w czasie takiej sesji pacjenci zwierzają się. Na pewno jest to praca dająca wiele satysfakcji, mimo wszystko masażyści często skarżą się na niemoralne propozycje które składają klienci. Głównym kłopotem są „pacjenci”, którzy żądają masażu erotycznego. Na pewno zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to miłe doświadczenie dla masażysty.

Zawód technika masażysty jest jest zawodem przyszłościowym. Absolwent szkoły medycznej kształcący się na kierunku technika masażysty na pewno nie będzie miał żadnego problemu z otrzymaniem zatrudnienia. Trzeba pamiętać, że jest to trudny fizycznie i psychicznie zawód, w którym należy ciągle się kształcić. Z tego powodu warto, żeby osoba, która zdecyduje się na ten kierunek lubiła to co robi, wtedy potencjalne niedogodności nie będą zbyt dużym problemem.