Biznes
Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie , które jest naprawdę popularne. Niestety, zdarza się, że nie może ona być stosowana. Wówczas niezbędne staje się prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi mają obowiązek prowadzić przedsiębiorcy, który zdecydowali się o przekształceniu firmy w spółkę kapitałową prawa handlowego. Obowiązek ten odnosi się też do spółek osobowych prawa handlowego. Te pierwsze to spółki akcyjne, zaś te drugie to między innymi spółki komandytowe.

Jeżeli przychody netto przekroczyły wartość dwóch milionów Euro (oczywiście przeliczając na złotówki), też zachodzi konieczność prowadzenia pełnej księgowości.

Musisz prowadzić pełną księgowość? Znajdź biuro dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Co brać pod uwagę, wybierając biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, kierujące swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych, jak i różnego rodzaju firm. Na rynku działa aktualnie wiele biur rachunkowych , z których nie wszystkie oferują usługi na naprawdę wysokim poziomie. Co brać pod uwagę, chcąc wybrać naprawdę dobre biuro rachunkowe?

Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę opinie, jakie biuro ma wśród klientów. Można popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeżeli takich nie mamy, pomocny okazuje się Internet. Na różnych formach znaleźć można opinie na temat biur rachunkowych.

Obowiązkowo trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiada potrzebne licencje. Przed podpisaniem umowy warto także zapytać o kwalifikacje poszczególnych pracowników, którzy będą zajmować się naszą sprawą.